فرزند واقعی پیامبر

نوع اصطلاح :
عنوان :
فرزند واقعی پیامبر
هارون که از عباسیون بود به حکم قرابتی که میان عباس، جد هارون و بنی‏هاشم بود همواره از روی انتساب خود به مقام رسالت فخر فروشی می‏کرد.
روزی وارد شهر مدینه شد و رهسپار زیارت قبر مطهر رسول گرامی اسلام صلی الله علیه و آله و سلم شد. هنگامی که به حرم پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم رسید، انبوه جمعیت از قریش و قبائل دیگر در آنجا گرد آمده بودند. هارون رو به قبر پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم نموده، گفت: « السلام علیک یا رسول الله، السلام علیک یا ابن‏عم! » « درود بر تو ای پیامبر خدا! درود بر تو ای پسر عمو! » او در میان آن جمعیت زیاد، نسبت عموزادگی خود را با پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و سلم به رخ مردم می‏کشید و عمدا به آن افتخار می‏نمود تا مردم بدانند خلیفه پسر عموی پیامبر است! در این هنگام پیشوای هفتم که در آن جمع حاضر بود، از هدف هارون آگاه شده نزدیک قبر رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم رفت و با صدای بلند فرمود: « السلام علیک یا رسول الله، السلام علیک یا ابة. »
« درود بر تو ای پیامبر خدا! درود بر تو ای پدر جان! »
هارون از این سخن راست رنجید و رنگ صورتش متغیر شد و بی‏اختیار گفت:
« واقعا این افتخار بزرگی است. » [1] .

پی نوشت ها:
[1] شیخ مفید، الارشاد، ص 298 - ابن‏اثیر، الکامل فی التاریخ، ج 6، ص 164 - ابن‏کثیر، البدایة و النهایة، ط 2، ج 10، ص 183.

منبع: کرامات و مقامات عرفانی امام موسی بن جعفر؛ سید علی حسینی قمی، نبوغ چاپ دوم 1382.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir