عبدالله بن یحیی الکاهلی

نوع اصطلاح :
عنوان :
عبدالله بن یحیی الکاهلی
شیخ او را از اصحاب امام کاظم علیه‏السلام به شمار آورده است [1] . و در فهرست فرموده: کتابی دارد [2] و مرحوم نجاشی فرموده: از امام صادق و امام کاظم علیهماالسلام نقل حدیث نموده و عبدالله نزد امام موسی بن جعفر علیهماالسلام محترم بود و سفارش او را به علی بن یقطین نمود. به وی فرمود: کاهلی و عیالش را برای من تضمین کن و من برایت بهشت را ضمانت می‏نمایم. دارای کتابی است [3] . همانند این را مرحوم کشی نیز نقل نموده است و از عبدالله نقل نموده که: سالی به حج رفتم و خدمت امام کاظم علیه‏السلام شرفیاب شدم حضرت به من فرمود: این سال کارهای خیر انجام بده که مرگت نزدیک است، من گریه کردم! حضرت فرمود: چرا گریه می‏کنی؟ عرض کردم: خبر مرگم را به من دادی! فرمود: مژده باد تو را که از شیعیان ما می‏باشی و کارت صحیح است. راوی گوید: پس از آن به مدت کمی عبدالله از دنیا رفت [4] .

پی نوشت ها:
[1] رجال‏طوسی، ص 357، شماره 51.
[2] معجم‏رجال‏الحدیث، ج 10، ص 379.
[3] رجال‏نجاشی، ص 153 و 154.
[4] معجم‏رجال‏الحدیث، ج 10، ص 379 و 380.

منبع: زندگانی باب‏الحوائج حضرت موسی بن جعفر؛ عباس حاجیانی دشتی؛ موعود اسلام چاپ اول 1388.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir