فضیلت برآوردن حاجات انسان مؤمن

نوع اصطلاح :
عنوان :
فضیلت برآوردن حاجات انسان مؤمن
هر که برادر مؤمنش برای انجام کاری نزد او رود، به درستی که این رحمتی است از جانب خدای بزرگ که به سوی او آمده است،هرگاه انجام آن را پذیرد او را به ولایت ما متصل ساخته در حالی که به ولایت الهی نیز اتصال یافته است، و اگر او را رد نماید در حالی که قادر به انجام دادن آن می‏باشد خداوند از جهنم ماری را بر او مسلط می‏گرداند تا در قبرش تا روز قیامت او را گاز بگیرد، تا این که بخشیده شده باشد، یا سزاوار عذاب الهی باشد، پس اگر حاجتمند از او عذرخواهی نماید حالش بدتر می‏باشد.

قوله فی فضل قضاء حوائج المؤمن
من أتاه أخوه المؤمن فی حاجة فانما هی رحمة من الله تبارک و تعالی ساقها الیه، فان قبل ذلک فقد وصله بولایتنا و هو موصول بولایة الله، و ان رده عن حاجته و هو یقدر علی قضائها سلط الله علیه شجاعا من نار ینهشه فی قبره الی یوم القیامة، مغفورا له او معذبا، فان عذره الطالب کان اسوء حالا.

منبع: صحیفه امام کاظم؛ جواد قیومی اصفهانی؛ دفتر انتشارات اسلامی چاپ اول 1381.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir