اولين فرمانده مشترك سپاه در جنگ

نوع اصطلاح :
عنوان :
اولين فرمانده مشترك سپاه در جنگ
اولين فرمانده مشترك سپاه در عمليات فتح المبين به كار گرفته شد.سپاه پاساداران كه مسوئليت فرماندهي و هدايت بسيج را نيز بر عهده داشت به مرور زمان و متناسب با نيازهاي جبهه سازمان خود را از نظر كمي و كيفي گسترش داد.سيستم اداره جنگ مردمي در عمليات ثامن الائمه و طريق القدس به صورت ابتدايي شكل گرفت و در عمليات فتح المبين با تغييرات عمده اي گسترش يافت.در اين عمليات سپاه به طور چشمگيري سازمان خود را گسترش داد به گونه اي كه دوزاده تيپ را آماده و به ميدان وارد كرد. سپاه براي اولين بار فرماندهي مشترك از بالاترين رده فرماندهي تا پاين ترين واحدهاي رزمي به كار گرفته شد.ادغام نيروها از رزمندگان تا رده فرماندهان و تشكيل قرارگاه هاي مشترك در وضع مطلوبي به اجرا در آمد.كامل كردن نقاط قوت و ضعف نيروها از سوي يكديگر نكته مهم در اين ادغام بود.
منبع :كتاب اولين هاي دفاع مقدس؛ محمد خامه يار
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir