اولين كنگره ادبيات پايداري

نوع اصطلاح :
عنوان :
اولين كنگره ادبيات پايداري
اولين كنگره ادبيات پايداري با اعلام فراخوان مقالات علمي و پژهشي در 26 موضوع در استان كرمان برگزار شد.
اين فرخوان كه شانزدهم عضو هيأت علمي كنگره آن تدوين كرده و با نظارت معاونت ادبيات و انتشارات بنياد حفظ آثار و نشر ارزش هاي دفاع مقدس در نشريات منعكس،آمده است: ايران اسلامي بيش از نيم قرن طعم آزادي را چشيده و با پشت سرگذاشتن پيروزمندانه دوران دفاع مقدس به مرحله ثبات سياسي و پايداري رسيده است، در راستاي ارج نهادن به تلاش آنان كه با پايداري مردانه و اهداي زندگي و سلامت خويش باعث شدند تا ادبيات پايداري شكل گرديد. انجن ادبي دفاع مقدس و دانشگاه شهيد باهنر استان كرمان ، با همكاري برخي از مراكز علمي، نهادها، سازمان ها، اولين كنگره ادبيات پايداري را با هدف شناسايي و تبيين جنبه هاي مختلف اين جريان ادبي ژرف و تأثير گذار و فراهم كردن بستري مناسب براي بررسي علمي و خارج از نگاه احساسي در روزهاي هفدهم و هجدهم اسفند ماه سال 1384 در شهر كرمان برگزار كرد.
پس از اعلام فراخوان در رسانه ها و نشريات كثير الانتشار تعداد هشتاد مقاله از سراسر ايران به دبيرخانه اين كنگره ارسال شد، كه بيشتر اين مقالات به دفاع مقدس مي پردازد و برخي از آنها هم ادبيات پايداري مردم فلسطين را مورد كنكاش قرار داده است، در ادامه روند اجرايي اين كنگره 10 عضو فعال در هيأت علمي كنگره ادبيات پايداري بر بررسي مقالات پرداخته و در نهايت آثاري را به عنوان برگزيده و مقالاتي را هم تنها براي قرائت در كنگره انتخاب كردند.
منبع : كتاب اولين هاي دفاع مقدس؛ محمد خامه يار
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir