اولين كنگره فرهنگي، ادبي ايثار و جانبازي

نوع اصطلاح :
عنوان :
اولين كنگره فرهنگي، ادبي ايثار و جانبازي
حديث حماسه جانبازان در گسترده اين آب و خاك شگرف، حديثي است كه جز خداي متعال، بلنداي قدرت و مرتب آن را نمي داند،« جانبازان» شگفت انسان هايي به شمار مي آيند كه با تكيه بر فرهنگي كه از آبشخور رزم ابوالفضل العباس (س) در كرانه فرات سيراب مي شود، بديع ترين و خاق العاده ترين حماسه قرن را در افق انسانيت ترسيم كرده اند و زيباترين جلوه هاي«عشق»،«دلدادگي»و«شوريده سري» را به نمايش گذاشته اند.
جانبازان اوراق پر شكوه تاريخ انقلاب اسلامي و دفاع مقدس هستند، تاريخي كه در فراخناي آن جز خدا حضور ندارد.
به همين خاطر بلند داشتن اين اسطوره هاي بي بديل، وظيفه اي است سترگ، كه از ژرفاي تعبد ديني و انقلابي نشأت مي گيرد. در همين راستا بنياد مستضعفان و جانبازان استان تهران، اولين كنگره فرهنگي، ادبي را در روز جانباز - چهارم شعبان سال 1412- برگزار كرد.
اين كنگره شخصيت و فرهنگ جانبازي را از دريچه ديد هنرمندان و نويسندگان به تصوير كشيد،آثار نويسندگان و هنرمندان طراز اول كشور و ديگران را در زمينه هاي شعر، داستان،نقاشي و مقاله و مسابقه گذاشت و به برگزيدگان كنگره جوايز ارزنده نفيسي اهدا نمود.
منبع :كتاب اولين هاي دفاع مقدس؛ محمد خامه يار
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir