لطيف برزكار

نوع اصطلاح :
عنوان :
لطيف برزكار
شهيد «لطيف برزكار» در 7 سالگي پرواز را تجربه كرد
شهيد دانش‌آموز «لطيف برزكار» در 7 سالگي در حالي كه در مزرعه همراه پدرش، كشاورزي مي‌كرد، مورد اصابت تركش بمب‌هاي هوايي رژيم بعثي عراق قرار گرفت و به همرا مادرش پرواز را تجربه كرد.
شهيد دانش‌آموز «لطيف برزكار» در سال 1357 در شهر ملك‌شاهي استان ايلام چشم به جهان گشود؛ هنوز 2 سال از عمر پر بارش نگذشته بود كه جنگ تحميلي آغاز شد.
وي در سال اول ابتدايي تحصيل مي‌كرد كه در 17 خرداد سال 64، رژيم بعث عراق شهر ملك شاهي را بمباران هوايي كرد و بر اثر اصابت تركش به ناحيه سر اين شهيد دانش‌آموز به همراه مادرش به لقاءالله پيوست و اكنون كوچه شهيد لطيف برزكار واقع در خيابان شهداي هفتم‌تير شهرستان ملك‌شاهي به نام اين شهيد 7 ساله ثبت شده است.
علي‌كريم برزكار پدر شهيد دانش‌آموز «لطيف برزكار» با بيان خاطراتي از آخرين لحظات عمر فرزندش، اظهار داشت: خرداد ماه بود و هر كسي كه زمين كشاورزي داشت، در آنجا مشغول كار بود؛ ما هم در يك كوچه پايين‌تر از منزلمان، قطعه زميني داشتيم كه آن روز در آنجا مشغول كار بودم.
وي ادامه داد: ‌كم كم خستگي بر من غلبه كرد و لطيف به طرف زمين آمد و به او گفتم «تو اينجا چه كار مي‌كني؛ كاش در خانه مي‌ماندي و با برادرت بازي مي‌كردي» لطيف گفت «تو را از پنجره ديدم كه خسته هستي آمدم كمكت كنم».
پدر شهيد دانش‌آموز «لطيف برزكار» بيان داشت: داشتم با لطيف صحبت مي‌كردم كه يك لحظه صدايم در ميان غرش وحشتناكي گم شد و از آن لحظه هيچ چيزي در ذهنم نمانده است؛ فقط وقتي به هوش آمدم خودم را روي تخت بيمارستان يافتم و پسرم كنار مادرش پيش خدا بود.
آمنه برزكار، بنفشه جمشيدي و مهوش خليلي عضو اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانش‌آموزان زندگي كوتاه اين شهيد دانش‌آموز را در تاريخ حماسه دفاع مقدس جمهوري اسلامي ايران ثبت كرده‌اند.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir