علي اصغر بسطامي

نوع اصطلاح :
عنوان :
علي اصغر بسطامي
شهيد بسطامي در 18 سالگي از دانشگاه ايثار فارغ‌ التحصيل شد
شهيد دانش آموز «علي‌اصغر بسطامي»، پس از اخذ ديپلم در دانشگاه عشق و ايثار ثبت‌نام كرد و در 18 سالگي فارغ‌التحصيل شد.
شهيد دانش آموز «علي‌اصغر بسطامي» در سال 1341 در خطه كردستان ولايت مدار ديده‌ به جهان گشود.
وي پس از گذراندن دوره پيش دانشگاهي زماني كه دشمن بعثي به ايران اسلامي حمله‌ور شد، در بسيج عضويت يافت و پس از يك ماه حضور در جبهه كنجان‌چم در تاريخ 17 مهر 59 در حالي كه 18 سال بيش‌تر نداشت به درجه رفيع شهادت رسيد.
مادر شهيد دانش‌آموز «علي‌اصغر بسطامي» با بيان خاطراتي از پسر‌ش اظهار داشت: پسرم از سال سوم مقطع دبيرستان تصميم گرفت در بسيج فعاليت كند؛ وي در تابستان سال 59 به عضويت بسيج تهران درآمد و پس از فعاليت زياد از شهرستان قروه كردستان عازم بسيج تهران شد.
وي ادامه داد: زماني كه او را بدرقه مي‌كردم به او گفتم «عزيزم مراقب خودت باش» علي‌اصغر در جواب گفت «مادر جان! شايد تا 10 تا 12 روز ديگر جنازه مرا ديدي».
مادر شهيد دانش‌آموز «علي‌اصغر بسطامي» بيان داشت: 27 روز پس از اعزام پسرم به جبهه خبر شهادتش را آوردند؛ وي 25 روز در خط مقدم بر عليه باطل جنگيد تا اينكه بر اثر اصابت خمپاره رژيم بعث به درجه رفيع شهادت نائل آمد.

شهيد بسطامي مهر 59 كاپ قهرماني شهادت را از آن خود كرد
شهيد وارسته و ورزشكار «علي اصغر بسطامي» با آغاز جنگ تحميلي احساس وظيفه كرد و جنگ را اصلي‌ترين موضوع و جنگيدن با دشمن دين و ميهن را افضل‌ اعمال دانست و سرانجام با اعزام به جبهه در مهر سال 59 كاپ قهرماني شهادت را از آن خود كرد.
شهيد بزرگوار و بسيجي وارسته و ورزشكار علي اصغر بسطامي از نوجواني و جواني علاقه وافري به ورزش داشت و ورزش را پيش از دبستان و در محله‌هاي قديم شهرستان قروه شروع كرد؛ اين شهيد دانش آموز با ورود به مدرسه با ديگر همكلاسي‌هايش، در كنار تعليم و تربيت، همت بيشتري به خرج داد و در زمينه فوتبال در زمين‌هاي خاكي به موفقيت‌هايي دست يافت و به عنوان فوتباليستي خوش‌اخلاق و تكنيكي در بين بچه‌هاي محل مشهور بود و همواره بر سر اينكه اصغر در كدام تيم باشد رقابت بود.
بعد از چندي شهيد بسطامي به واسطه درخشش و بازي خوب به تيم جوانان فرهنگ در سال 1357دعوت شد البته در آن زمان در سطح شهرستان فقط 4 تيم باشگاهي وجود داشت و تيم فرهنگ، بهترين آن منطقه بود. شهيد بسطامي تا وقتي كه در تيم فرهنگ بود بارها به مسابقات با ديگر تيم‌ها مي‌پرداخت.
با آغاز جنگ تحميلي شهيد بسطامي احساس وظيفه كرد و جنگ را اصلي‌ترين موضوع و جنگيدن با دشمن دين و ميهن را افضل اعمال دانست و سرانجام با اعزام به جبهه در مهر سال 59 كاپ قهرماني شهادت را از آن خود كرد.
وي تكنيك شهادت را به ديگر دوستان خود آموخت تا بدانند كه اوج تاكتيك تيمي و تكنيك فردي و اخلاقي در دفاع از دين، كشور و ناموس هم مي‌تواند كارساز بوده و انسان را به بالاترين مراتب قهرماني رهنمون سازد.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir