رضا علي بهمني

نوع اصطلاح :
عنوان :
رضا علي بهمني
براي تحكيم جمهوري اسلامي ايران خالصانه بكوشيد
در وصيت‌نامه شهيد دانش آموز «رضا علي بهمني» آمده است: برادران و خواهران مهربانم! به پيروي از رهبران ديني در تمام صحنه‌هاي انقلاب اسلامي حضور فعال و گسترده داشته باشيد و براي تحكيم جمهوري اسلامي ايران خالصانه بكوشيد.

در وصيت‌نامه شهيد دانش آموز «رضا علي بهمني» كه در 14 سالگي بر اثر اصابت گلوله گروهك‌هاي ضدانقلاب به شهادت رسيد، آمده است:
برادران و خواهرانم! نماز احيا داريد و همواره قرآن بخوانيد، بدانيد كه نماز ستون دين است و قرآن در زندگي ما مسلمانان تسكين دهنده دردها و آلام است.
برادران و خواهران مهربانم! اسلام دين سعادت و رستگاري است، دين آسايش و آرامش خداست؛ به دين خدا چنگ بزنيد و متفرق نشويد و هميشه همچون روزهاي اول انقلاب با مشت‌هاي گره‌ كرده خود و به پيروي از رهبران ديني در تمام صحنه‌هاي انقلاب اسلامي حضور فعال و گسترده داشته باشيد و براي تحكيم مقدس جمهوري اسلامي ايران خالصانه بكوشيد.
اگر من شهيد شدم اين شهادت فقط به خاطر استقامت دين خدا و دفاع از انقلاب است و من به لطف خداوند از همان كودكي و بعد از ‌آن در پشت نيمكت مدرسه در جريان رد و مچ‌گيري دشمن قرار گرفتم و سپس راه خود را برگزيدم و خود را آماده شهادت كرده‌ام.

رضاعلي شب بهمن 60 آخرين خداحافظي را گفت‌
برادر شهيد دانش‌آموز «رضاعلي بهمني» گفت: برادرم، 22 بهمن 1360 به حكم عشق و وظيفه به راهپيمايي رفت و شب 22 بهمن با حمله گروهگ‌هاي ضد انقلاب در خون خود غلتيد و با آخرين خداحافظي به ديدار حق شتافت.

براتعلي بهمني برادر شهيد دانش‌آموز «رضاعلي بهمني» با بيان خاطراتي از نحوه شهادت وي اظهار داشت:‌ 22 بهمن 1360 به حكم عشق و وظيفه به راهپيمايي رفتيم، رضاعلي عشق و علاقه وافري به انقلاب اسلامي و حضرت امام خميني‌(ره) داشت.
وي ادامه داد: برادرم در همه فعاليت‌ها و مراسم‌ها شركت مي‌كرد؛ 22 بهمن نيز از همان ابتداي صبح براي شركت در راهپيمايي بيرون رفت؛ همه چيز عادي بود؛ شهيد دانش‌آموز تلاشگري بود.
برادر شهيد دانش‌آموز «رضاعلي بهمني» خاطرنشان كرد: برادرم نزديكي ظهر تا غروب مشغول انجام تكاليف مدرسه بود؛ ساعاتي از شب گذشته بود كه رضاعلي هم همراه ديگر اعضاي خانواده به خواب رفت.
وي بيان داشت: نيمه‌هاي شب، در منزل را با تمام توان كوبيدند؛ رضاعلي با سرعت به حياط رفت و آهسته پرسيد «كيه؟» پشت در منتظر شنيدن پاسخ بود كه ناگهان در منزل را به رگبار بستند و رضاعلي همان جا در خون خود غلتيد و با آخرين خداحافظي به ديدار حق شتافت.

اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir