اولين جشنواره مشق عشق

نوع اصطلاح :
عنوان :
اولين جشنواره مشق عشق
نمايشگاه اولين جشنواره كشوري خوشنويسي مشق عشق،خوشنويسي در شهرهاي خرمشهر، تبريز، اصفهان، تهران،شيراز و مشهد، همزمان در مجموعه تاريخي سعد السطنه قزوين گشايش يافت. در اين نمايشگاه 620 اثر ار 52 شهيد كه شناسيايي شده بود به همراه دويست اثر خوشنويسي از 25 نفر از استايد مطرح كشور، با مضمون شهيد و شهادت كه به دبير خانه جشنواره رسيده بود، در معرض ديد عموم قرار گرفت.
همزمان با برگزاري اين نمايشگاه جشنواره خوشنويسي مشق عشق در روز سوم خرداد سال 1387 روز ملي مقاومت وايثار در محل دانشگاه بين المللي امام خميني(ره) قزوين برگزار شد.
ورود فعال و خلاقانه هنرمندان خوشنويس در عرصه فرهنگ ايثار و شهادت و خلق آثار فاخر در اين زمينه، متمركز كردن آثار به جا مانده از شهدا، از جمله اهداف برگزاري اين جشنواره بود.
برگزاري اين جشنواره به پيشنهاد بنياد شهيد قزوين بود، و برپايي شب شعر، شب خاطره، نمايش فيلم، اجراي تئاتر، چاپ كتاب و لوح فشرده از آثار برتر از برنامه هاي جانبي آن بود.
منبع : كتاب اولين هاي دفاع مقدس؛ محمد خامه يار
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir