رحمان ارشدي

نوع اصطلاح :
عنوان :
رحمان ارشدي
شهيد 11 ساله در انفاق به فقرا كوتاهي نمي‌كرد
با اينكه خانواده شهيد دانش آموز «رحمان ارشدي» وضعيت مالي خوبي نداشت، اين شهيد 11 ساله در انفاق به فقرا كوتاهي نمي‌كرد.
شهيد دانش‌آموز «رحمان ارشدي» سال 52 در خانواده‌اي متدين و مستضعف به دنيا آمد؛ وي در دوران كودكي با اينكه سن پاييني داشت از درك فوق‌العاده‌اي برخوردار بود.
خانواده شهيد رحمان وضعيت مالي خوبي نداشت اما اين دانش ‌آموز 11 ساله در بذل و بخشش به فقرا كوتاهي نمي‌كرد اما گروهك‌هاي منافق تحمل ديدن اين فرشتگان زميني را نداشتند و با جاسازي مين در منطقه سقز، خودرويي كه رحمان در آن حضور داشت، منفجر شد و «رحمان ارشدي» به مقام رفيع شهادت رسيد.
فردين حيدري و فرزاد ويسي دانش‌آموزاني هستند كه مسئوليت سرگذشت‌پژوهي اين شهيد دانش‌آموز را برعهده گرفتند.

پدر شهيد دانش‌آموز: رفتار رحمان 11 ساله سرمشق همه بود
پدر شهيد دانش‌آموز «رحمان ارشدي» گفت: شهيد 11 ساله با اينكه سن كمي داشت، شيوه رفتار و سلوك او سرمشق همه بود.

سعيد ارشدي پدر شهيد دانش‌آموز «رحمان ارشدي» با بيان خاطراتي از وي اظهار داشت: خانه ما در روستاي بله‌جو از توابع شهرستان سقز بود و در فصل تابستان به روستاي كاك‌نعمت جهت كشاورزي مهاجرت مي‌كرديم.
وي ادامه داد: رحمان كلاس پنجم را در بله‌جو ادامه مي‌داد؛ وضعيت مالي خوبي نداشتيم به خصوص تأمين هزينه تحصيلات رحمان در شهر برايم مشكل بود.
پدر شهيد دانش‌آموز «رحمان ارشدي» بيان كرد: با همه محروميت‌هايي كه داشتيم رحمان از روحيه و توان بالايي برخوردار بود؛ اهل دينداري و عبادت بود و يكي از دانش‌آموزان خوب و درس‌خوان مدرسه بود.
وي خاطرنشان كرد: شيوه رفتار و سلوك او سرمشق همه بود و با اينكه سن كمي داشت در ايام تعطيل با كارگري هزينه تحصيلش را فراهم مي‌كرد؛ وي اعتقاد داشت انسان بايد مستقل باشد و تلاش كند تا از دسترنج خود روزگار را بگذراند.

مادر شهيد دانش‌آموز: رحمان پيراهن نو خود را به يك فقير بخشيد
مادر شهيد دانش‌آموز «رحمان ارشدي» گفت: رحمان با ديدن فقير برهنه، پيراهن نو خود را به او بخشيد و خود پيراهن كهنه پوشيد.

صافيه سليمي مادر شهيد دانش‌آموز «رحمان ارشدي» با بيان خاطراتي از سخاوت و مهرباني وي اظهار داشت: رحمان قلب بسيار رئوف و مهرباني داشت و خداوند او را جز براي خدمت به خلق نيافريده بود.
وي با بيان اينكه رحمان مدام در فكر خدمت به مردم محروم و مستضعف بود، ادامه داد: به ياد دارم روزي يك پيراهن براي او خريدم و بر تنش پوشاندم؛ او خيلي خوشحال شد و بيرون رفت.
مادر شهيد دانش‌آموز «رحمان ارشدي» بيان داشت: زماني كه رحمان به خانه برگشت متوجه شدم پيراهن او بر تنش نيست و همان پيراهن كهنه خود را پوشيده است؛ از او پرسيدم «چرا پيراهنت را از تنت در آوردي»؟ گفت «بيرون كه رفتم فقيري را ديدم كه چيزي بر تن نداشت؛ پيراهنم را در آوردم و به او بخشيدم».
وي ادامه داد: به رحمان گفتم «من پيراهن را براي خودت خريده بودم؛ وي در جواب گفت «مادر هيچ وقت اين حرف را نزن؛ اگر پوشش و لباس خوب را براي من مي‌خواهي براي ديگران هم بخواه تا خداوند از تو راضي و خشنود شود».

اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir