حبيب الله آغاسي

نوع اصطلاح :
عنوان :
حبيب الله آغاسي
شهيد آغاسي در 16سالگي خط بطلان بر آرزوهايش كشيد
شهيد «حبيب‌الله آغاسي» در زمان اوج آرزوها، در حالي كه 16سال بيش‌تر نداشت، خط بطلان بر آرزوهايش كشيد.

شهيد دانش‌آموز «حبيب‌الله آغاسي» در سال 1349 چشم به جهان گشود؛ وي از همان كودكي بر اجراي احكام ديني اصرار مي‌ورزيد.
حبيب‌الله در16سالگي با علاقه خاصي داوطلبانه وارد جبهه‌هاي حق عليه باطل شد و با حضور 3 ماهه در جبهه‌هاي غرب در عمليات كربلاي 4 در حالي كه مسئوليت تداركات گردان را بر عهده داشت، در 4 دي سال 64 به مقام رفيع شهادت نائل آمد.

مادر شهيد دانش‌آموز: حبيب‌الله نگران انجام واجبات ديني در مدرسه بود
مادر شهيد دانش‌آموز «حبيب‌الله آغاسي» گفت: گاهي اوقات كه در مدرسه شرايط نامناسبي براي انجام واجبات ديني شهيد و دوستانش بود، او از اين وضعيت مضطرب و نگران مي‌شد.

مادر شهيد دانش‌آموز «حبيب‌الله آغاسي» با بيان خاطراتي در خصوص توجه اين شهيد به نماز، اظهار داشت: يك روز حبيب‌الله از مدرسه برگشت و خيلي ناراحت بود؛ از او پرسيدم «چرا اين قدر ناراحتي» در جواب گفت «سرايدار مدرسه كه مسئول پاكيزگي وضوخانه مدرسه است، وضوخانه را تميز نمي‌كند و فضاي آنجا خيلي آلوده است؛ زماني كه به او گفتم چرا وضوخانه اينقدر آلوده است به من گفت بچه در اين كارها دخالت نكن».
وي ادامه داد: به پسرم گفتم «نبايد با سرايدار اين‌گونه رفتار كني چون از تو بزرگتر است» شهيد گفت «مادر حرف شما درست است ولي اگر بچه‌ها در مدرسه نماز نخوانند تا به خانه‌شان برسند، نماز قضا مي‌شود»
مادر شهيد دانش‌آموز «حبيب‌الله آغاسي» گفت: حبيب در همه امور دلسوز و مهربان بود و در كمك كردن به ديگران لحظه‌اي دريغ نمي‌كرد.


پسرعموي شهيد دانش‌آموز: حبيب‌الله به فرمان خدا لبيك گفت
پسرعموي شهيد دانش‌آموز «حبيب‌الله آغاسي» گفت: شهيد 16 ساله به فرمان خداوند لبيك گفت و اعزام به جبهه را يك وظيفه مي‌دانست.

نوروز نصيري پسرعموي شهيد دانش‌آموز «حبيب‌الله آغاسي» با بيان خاطراتي از وي، اظهار داشت: حبيب نوجواني بسيار صبور بود و هميشه در تحمل سختي‌ها و مشكلات كم نمي‌آورد.
وي ادامه داد: او با ديگر فرزندان زن عمويم فرق مي‌كرد؛ فرد بسيار صميمي و دوست داشتني بود.
نصيري بيان داشت: زماني كه به حبيب مي‌گفتم به جبهه نرو چون سن تو اقتضا نمي‌كند و بايد تحصيل كني، او در جواب مي‌گفت «خداوند فرمان جهاد را داده و بايد انجام وظيفه كرده و دينمان را ادا كنيم».

وصيت‌نامه شهيد 16 ساله: راهم را ادامه دهيد
در وصيت‌نامه شهيد دانش‌آموز «حبيب‌الله آغاسي» آمده است: براي از بين بردن كفار به جبهه رفتم؛ راهم را ادامه دهيد و به اسلام خدمت كنيد.

شهيد دانش‌آموز «حبيب‌الله آغاسي» در وصيت‌نامه خود آورده است:
به‌ نام خداوند بخشنده مهربان
پس از عرض سلام اميدوارم كه سلامت و سربلند باشيد اگر از احوالات فرزندتان حبيب‌الله خواسته باشيد، سلامت هستم و هيچ‌گونه ناراحتي‌ ندارم به جز دوري شما و اميدوارم به زودي برطرف شود.
خدمت مادر عزيز نور چشمانم سلام مخصوص مرا برسانيد؛ سلام مخصوص مرا خدمت دايي‌ها، خاله و‌ شوهرخاله، برادرانم، خواهرانم و تمامي اقوام برسانيد و از همه آن‌ها از طرف من حلاليت بطلبيد.
ما اكنون براي آموزش و قايق‌راني به جزيره خرمشهر اعزام مي‌شويم؛ بنده براي نبرد با دشمن بعثي و از بين بردن كفار و دشمنان اسلام به جبهه رفتم؛ مادر عزيزم، اگر من شهيد شدم كه سعادت هم ندارم، راهم را ادامه دهيد و به اسلام خدمت كنيد.
مادرم و پدرم مرا حلال كنيد.
حبيب‌ الله آقاسي شنبه 30 آذر 1365
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir