مجتبي شيخي كرمي

نوع اصطلاح :
عنوان :
مجتبي شيخي كرمي
مجتبي شيخي كرمي
شهيد 14 ساله با بيان اينكه « اسلام در خطر است» به جبهه رفت
شهيد 14 ساله «مجتبي شيخي كرمي» با بيان اينكه «اسلام در خطر است پس من بايد به جنگ بروم» به جبهه حق عليه باطل اعزام شد.
«شهيد مجتبي شيخي كرمي» در تاريخ 6 فروردين سال 1348 در شهر كرمانشاه متولد شد. او از كلاس اول راهنمايي تا كلاس سوم راهنمايي با علاقه خاصي كه به فعاليت‌هاي انقلابي داشت. با اعتقادي راسخ در مسجد و پايگاه بسيج محل زندگي، فعاليت مي‌كرد.
«شهيد مجتبي شيخي كرمي» در سال 1361 توانست خانواده خود را راضي كند و با "تيپ نبي اكرم (ص) " به محور قصرشيرين اعزام شود. علي‌رغم توصيه‌هاي فراوان خانواده و دوستان براي ادامه تحصيل، مي‌گفت‌ «اسلام در خطر است و حضرت امام خميني (ره) دفاع را به عنوان واجب كفايي دانسته‌اند، چون حفظ اسلام از همه چيز واجب‌تر است پس من بايد به جنگ بروم».
بر اساس اين گزارش، اين شهيد دانش‌آموز 3 ماه در جبهه حضور داشت و بعد از برگشت، به تحصيل پرداخت. وي پس از چند بار اعزام به جبهه، در آخرين اعزام در 12 اسفند سال 1362 در عمليات "والفجر 5 " در منطقه چنگوله كه مسئوليت تيربارچي گرينوف داشت با اصابت تركشي به ناحيه سر، در سن 14 سالگي به مقام رفيع شهادت نايل شد.

شهيد 14 ساله به نحوه استفاده از بيت‌المال خيلي حساس بود
پدر «شهيد مجتبي شيخي كرمي» گفت: مجتبي به نحوه استفاده از بيت‌المال خيلي حساس بود و بر اين اعتقاد بود كه همه ما براي مصرف هزينه‌هاي بيت‌المال مسئول هستيم.

اميدبگ شيخي كرمي در گفت‌وگو با خبرنگار ايثار و شهادت باشگاه خبري فارس «توانا» اظهار داشت: در زمان جنگ، وضع مالي ما خوب بود. به همين دليل يك ماشين پر از هندوانه به قيمت 30 هزار تومان خريدم و براي رزمندگان به جبهه بردم. بعد از تحويل هندوانه‌‌ها به كنار سنگر فيض 4 كه مجتبي در آنجا مستقر بود، رفتم. مجتبي از ديدنم خيلي خوشحال شد و آن شب تا صبح، با هم در سنگر نشسته بوديم.
پدر«شهيد مجتبي شيخي كرمي» ادامه داد: مجتبي از خاطرات مي‌گفت و من با شوق حرف‌هايش را گوش مي‌كردم، او مي‌گفت «يك شب در سنگرخوابيده بودم. صدايي در لابه‌لاي بوته‌ها پيچيده شده بود، فكر كردم عراقي‌ها در آن بوته‌ها حضور دارند. بيدار شده و همه جا را به تيربار گرفتم، بعد از مدتي متوجه شدم لابه‌لاي بوته‌ها چيزي نيست. خيلي ناراحت شدم كه تعدادي از تيرها را بيهوده شليك كردم.»

شهيد مجتبي 14 ساله خطاها را با اخلاق نيكو تذكر مي‌داد
همرزم شهيد دانش‌آموز «مجتبي شيخي كرمي» گفت: مجتبي خطاهاي ما را با زبان خوش و اخلاقي نيكو تذكر مي‌داد.

حميد كنجوري در گفت‌وگو با خبرنگار ايثار و شهادت باشگاه خبري فارس «توانا» اظهار داشت: در يك گروه 4 نفري كه خيلي به يكديگر علاقه‌مند بوديم، فرمانده بر حسب ضرورت تصميم گرفت تا مجتبي و يكي ديگر از بچه‌ها را به سمت سنگرهاي مرز خسروي اعزام كند. ما دوست نداشتيم لحظه‌اي از هم جدا شويم و بالاخره تصميم گرفتيم سوئيچ ماشين فرمانده را برداريم تا نتواند ما را از هم جدا كند. اين كار را انجام داديم و زماني كه فرمانده علاقه‌مندي ما به يكديگر را ديد. هر 4 نفر ما را به سنگر فيض 4 برد و ما به مدت يك ماه و چند روز در آنجا مستقر شديم.
همرزم شهيد دانش‌آموز «مجتبي شيخي كرمي» افزود: يك روز بنده به همراه چند نفر از دوستان براي تمرين تيراندازي رفته و در حدود 500 تير شليك كرديم. مجتبي آمد و با ديدن اين صحنه گفت «اين تيرها را چرا خراب كرده‌ايد، همه اينها بيت‌المال است.»

اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir