همه بگويند عمل نكرد

نوع اصطلاح :
عنوان :
همه بگويند عمل نكرد
هميشه از قافله عقب بود. خيلي دلش مي خواست مثل بعضي ها بتواند با گفتن حرفي، جمله اي، عبارتي ديگران را بخنداند و شاد كند اما از بس معلومات و اطلاعاتش راجع به آن واقعه و شوخي، كهنه و دست چندم و سوخته بود، بچه ها به جاي خنديدن به لطيفه به خود او مي خنديدند كه با آن آب و تاب، جزء به جزء ماجرايي را نقل مي كرد، بعد معلوم مي شد كه همه آن را شنيده اند. آن روز هم داشت يكي از همان دست لطايف را تعريف مي كرد؛ حكايت بچه هايي كه در حال دعا و راز و نياز بودند و در همان حين خمپاره اي مي آيد داخل سنگر و صاف مي رود تو جيب يكي از آن ها و عمل نمیكند و اين كه اين را مداحي مي گفته و از بقيه مي خواسته كه با هم بگويند عمل نكرد. كه چون بچه ها آن را مكرر شنيده بودند و حتي براي هم گفته بودند و خنديده بودند. وقتي او رسيد به فرود آمدن خمپاره در جيب بسيجي، شروع كردند با هم كه: «همه بگيد، عمل نكرد».
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir