شلوارش مال من است

نوع اصطلاح :
عنوان :
شلوارش مال من است
در حال و هواي آماده شدن براي عمليات و جمع و جور كردن وسايل و تحويل آن ها به تعاون كافي بود يكي از دهانش در بيايد كه برادر فلاني ـ فرمانده هسته ـ شهيد مي شود و برو برگرد هم ندارد و اين دفعه بچه ها هستند كه او را در منطقه جا مي گذارند و مي آيند. آن وقت دسته جمعي مي ريختيم سر وسايل فرمانده دسته و دل و رودۀ كوله و كيف و ساكش را در مي آورديم و سنگر مي شد عين بازار كهنه فروش ها. بچه ها هر چه داشت مي كشيدند بيرون و روي دست مي گرفتند كه:«پيراهن كره اي؛ شلوار اسراييلي؛ فانوسقۀ عراقي، در حراجي بي نظير؛ زير قيمت خريد؛ مفت مفت؛ مال بي صاحبه و الا اين قيمت نمي دادم!» و بنا مي كردند از دست هم كشيدن كه:«قرآنش را من اول برداشتم»؛ يا :«اوركتش را قبلاً بخشيده به من»؛ و ديگري: «چفيه اش مال داداش صيغه ايشه»؛ كه اگر شخص ريشش را توي جبهه سفيد نكرده بود چه بسا قالب تهي مي كرد.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir