به شير آب نزديك مي شويم

نوع اصطلاح :
عنوان :
به شير آب نزديك مي شويم
امكان نداشت او در ستون باشد و پيام صحيح و سالم به مقصد برسد. رسم بود كه در مواقع راهپيمايي، از سر ستون كسي ذكري، يا عبارتي را به نفر پشت سر خود مي رساند و او به ديگري و همين طور تا آخر ستون گاهي هم به عكس، از ته ستون به سر ستون پيام می فرستاندند؛ عباراتي مثل:«ذكر خدا يادت نره» يا «به دشمن نزديك مي شويم» و امثال اين ها. هر كجاي ستون كه پيام به او مي رسيد از آن جا به بعد ديگر با خدا بود كه چه چيز را به نفر بعد منتقل مي كند؛ خصوصاً شب و هنگام تاريكي كه كسي را نمي ديد و نمي شناخت. گاهي هم البته اين جور بچه ها از همان جايي كه بودند چيزي را مي ساختند و به نفر بعد مي گفتند:«ردش كن بره». مثلاً به جاي ذكر پيشاني شخص را مي بوسيدند و بيچاره او هم خيال مي كرد كه لابد ستون كش گفته و اين ماچ و بوسه مي رفت تا به آخرين نفر مي رسيد. يا يك شئ مثل سر نيزه را به نفر بعد مي دادند و خلاصه يك وقت مي ديدي كه ستون كش ناراحت و هراسان آمده و دارد مي گردد دنبال كسي كه اين شيطنت را كرده. آن شب هم همين طور شد. سر ستون ظاهراً گفته شده بود كه بگويند به فلان منطقه نزديك مي شويم و يكي از همين نازنين ها آن را تبديل كرده بوده به عبارت :«به شير آب نزديك مي شويم» كه وقتي از راهپيمايي برگشتيم همين مسئله كلي جار و جنجال به پا كرد.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir