آر.پي.جي بدهم

نوع اصطلاح :
عنوان :
آر.پي.جي بدهم
كسي جرأت نداشت كمي جدي صحبت كند؛ از كسي چيزي را بازخواست كند يا پاي حساب و كتاب را وسط بكشد. همين كه مي ديد دو نفر رو به روي هم قرار گرفته اند و يك خرده بفهمي نفهمي وضع حرف زدنشان غيرعادي است و لحن گفت و گويشان با بقيه و هميشه توفير دارد. هر چقدر هم با هم دوست بودن و مي دانستند كه هيچ چيز خاصي نيست، فوري مي رفت نزديك و حرفشان را قطع مي كرد كه:«آر.پي.جي. بدم؟» «تيربار بياورم؟» بعضي وقت ها هم به جاي گفتن اين عبارات اگر اسلحه دم دستش بود بر مي داشت و يكي در دست اولي مي گذاشت و يكي در دست دومي و اگر سلاح، آر.پي.جي بود و بچه ها ايستاده منازعه مي كردند، از پشت سر مي چسبيد به پاهاي كسي كه آر.پي.جي به دستش داده بود؛ يعني من كمك آر.پي.جي. زن هستم! يا موشكش را آماده مي كرد و مي خواست آن را ببندد به قبضه، كه شخص مي گفت:« ول كن بابا؛ لا اله الله، اذيت نكن بذار حرفمون را بزنيم» و او كار خودش را مي كرد.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir