چهارپايه ، يك گروه

نوع اصطلاح :
عنوان :
چهارپايه ، يك گروه
دوستي داشتيم كه كارمند يكي از اداره هاي دولتي بود. خيلي مي ناليد. جرأت نداشتيم بگوييم احوالت چطوره. فوري مي رفت بالاي منبر؛ از آن منبرها كه دل سنگ را آب مي كند:«چند سر عائله دارم، چقدر سنوات خدمت دارم، فيش حقوقي ام را خجالت مي كشم نشان بدهم، باورتان نمي شود كه من با اين مبلغ اجاره مي دهم، قسط مي دهم، زندگي هم مي كنم! ناچارم. نمي توانم كه از ديوار مردم بالا بروم!» دست بردار نبود، مي گفت و دوباره مي گفت و هميشه تصورش اين بود كه تا به حال آبروداري كرده و آن را با كسي در ميان نگذاشته است! هيچ كس حريف زبانش نبود و نمي توانست او را ساكت كند جز دوستي بسيجي كه گفت:«وضع شما نبايد بد باشد. شنيده ام به هركس كه شهيد بشود چهارپايه و يك گروه ترفيع مي دهند». با شنيدن اين حرف حسابي تو فكر رفت و نطقش واقعاً كور شد. آن وقت انگار با همۀ اعضا و جوارحش مي گفت:«مرده شور اين ترفيع را ببرند!».
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir