شعبان رمضان

نوع اصطلاح :
عنوان :
شعبان رمضان
دو نفر به قيد قرعه و روش تر و خشك كردن از ميان نيروها انتخاب مي شدند و در دايره اي كه روي زمين قبلاً رسم شده بود قرار مي گرفتند. اسم يكي مي شد شعبون و ديگري رمضون. بچه ها چشم هاي اين دو نفر ار محكم با پارچه اي مي بستند. بعد، كمربند يا تسمه اي را در گوشه اي از ميدان قرار مي دادند و از آن دو مي خواستند تسمه را پيدا كننند و در همان حال توجه داشته باشند كه پايشان را از دايره بيرون نگذارند چون درآن صورت مي سوختند. هر يك از اين دو نفر اول با احتياط سعي مي كردند محل تسمه را تشخيص بدهند و بعد از پيدا كردن و برداشتن ان يكي ديگري را به اسم صدا مي زد و با جواب دادن او به دنبال صدا مي رفت و در حالي كه تسمه يا كمر بند را به علامت تهديد در دست خود تاب مي داد آن را به سوي صاحب صدا مي چرخاند و همين طور بازي ادامه داشت تا پاي يكي از خط بيرون مي رفت يا شلاق به بدنش اصابت كند آن وقت نوبت بازي دو نفر بعدي بود.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir