مادرم گوشم را كشيده

نوع اصطلاح :
عنوان :
مادرم گوشم را كشيده
غروب آفتاب بود، نيروهاي اعزام جديد را براي عمليات توجيه مي كردند، ما هم كه كاري نداشتيم كنار فرمانده ايستاده بوديم. صحبت از شرايط خاص شد كه ممكن است پيش بيايد و اين كه آن جا ديگر فرصت فكر كردن و چاره انديشي نداريم، مثل مواقعي كه عمليات لو مي رود يا نيروها در طول مسير حركت با مين و موانع آبي و خاكي پيش بيني نشده روبه رو مي شوند و در نهايت تأكيد بر ايثار و از خودگذشتگي كساني بود كه داوطلب مي شوند و روي مين مي روند و معبر ايجاد مي كنند و اين سؤال كه شما جزو آن افراد هستيد يا نه؟ برادري از نيروهاي قديمي كه در ميان جمع نشسته بود برخاست و گفت:«من عذر دارم. شرمنده ام»، همه زدند زير خنده، سخنران گفت:«همهمه نكنيد بگذاريد حرفش را بزند»، بعد او توضيح داد:«وقتي از در خانه مي آمدم مادرم گوشم را كشيد و گفت پسرم روي هر چيز مي خواهي بروي برو ولي اگر روي مين بروي شيرم را حلالت نمي كنم».
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir