ارزشش را ندارد

نوع اصطلاح :
عنوان :
ارزشش را ندارد
اواسط جنگ كه ديگر چشم و گوش رزمندگان از كشته شدن و انفجار انواع سلاح ها و مهمات پر شده بود و آن ترس و دلهره و دل نازكي روزهاي اول را نداشتند و مرگ را با همۀ ابهت به سخره مي گرفتند و وقعي به زندگي به معناي پست مادي اش نمی گذاشتند، وقتي خبر شهادت و يا زخمي شدن دوست و هم سنگري را مي شنيدند براي رد گم كردن بر اندوه و مصيبت وارده وسط حرف كسي كه مي خواست جزء جزء واقعه را توضيح دهد مي گفتند:« حالا بگو ببينم با چه سلاحي مجروح يا كشته شده؟» و اگر او پاسخ مي داد كه بر اثر اصابت تركش خمپاره يا تير مستقيم، مي گفتند:«ارزشش را ندارد! بي فايده است. فلاني، آدم حظ مي كرد، دوشكا 2 خورده بود گردنش از ته قطع شده بود» و نفر دوم اضافه مي كرد:«فلاني را بگو كه كاتيوشا جلو پايش زدند و پودر شد. پودر! مردانه مرد. اگر قرار به كمتر از گلولۀ توپ باشد از خانه بيرون آمدن ندارد».
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir