يك پارچ آب تو ليوان

نوع اصطلاح :
عنوان :
يك پارچ آب تو ليوان
سر سفره موقع غذا خوردن هم مثل جاهاي ديگر فرصت خوبي بود براي خرج كردن و به كار بستن هوش و فراست و نكته گويي و ظريف كاري؛ خصوصاً وقتي دو نفر از جلوي هم حسابي در مي آمدند و نشان مي دادند كه دست بالاي دست بسيار است؛ آن روز ظهر هم شاهد چنين صحنه اي بوديم؛ يكي از دوستان آمد ضرب شستي(چشمه اي) نشان بدهد كه نگرفت و خراب شد. قضيه اين جوري شروع شد كه به كسي كه چند نفر آن طرف تر نزديك پارچ آب نشسته بود گفت:«بي زحمت يك پارچ آب بريز تو ليوان بده به من» او هم كه مثل خودش اهل! بود گفت:«روي چشم»، بعد هم پارچ آب را دسته خالي كرد توي ليوان و در واقع توي سفره و همه را خيس آب كرد، كاري كه شايد دوست ما تصورش را هم نمی كرد؛ چون معمولاً امثال اين عبارت را بچه ها به هم مي گفتند و حاجتشان هم به خوبي و خوشي برآورده مي شد اما اين روي سكه را تا به حال كسي نخواند بود.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir