نمونۀ آزمايشگاهي

نوع اصطلاح :
عنوان :
نمونۀ آزمايشگاهي
وقتي بعد از مدت ها نوبت «شهردار»ي و «مادر سنگر»ي اش مي رسيد، سر و صداي همه بلند مي شد، خصوصاً سر و صداي بعضي ها كه به چاي و سيگار معتاد بودند و مثل نماز اول وقت، از هر چه مي گذشتند ولي براي چاي كوتاه نمي آمدند و حاضر نبودند در چايي تخفيف بدهند؛ بچه هايي كه اگر منعشان نمي كردي فلاسك چاي را مثل قمقۀ آب با خودشان تا خودِ خط مي بردند. وقتي او مسئول پذيرائي مي شد اولاً هوسي چايي درست مي كرد و گُر گُر در مضرات چاي نسخه مي پيچيد و حرف و حديث نقل مي كرد، بعد هم كه درست مي كرد توي كتري آن قدر چاي خشك نمي ريخت كه كور بگويد شفا؛ دو تا پر چاي مي ريخت توي كتري پر از آب جوش. در نتيجه چاي فوق العاده بي رنگ و رو مي شد. اين جا بود كه ارادتمندان چاي فرمانشان مي بريد و شروع مي كردند با اشاره و كنايه و حرف بارِ شهردار كردن؛ شيشۀ مرباهاي پر از چاي بي حال و رمق را به هم پاس مي دادند و جلوي هم مي گذاشتند و مي گفتند:نمونۀ آزمايشگاهي برادر... كه شهردار ناراحت مي شد و مي گفت:«خوب نخوريد، مجبور كه نيستيد».
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir