ما از شما خوبي نديده ايم

نوع اصطلاح :
عنوان :
ما از شما خوبي نديده ايم
وقت خداحافظي بود و موقع جدايي و دل كندن. حرفي كه همه بعد از طلب شفاعت و التماس دعا، صميمانه تكرار مي كردند اين عبارت آشنا بود:«اگر بدي يا خوبي از ما ديدي ببخشيد ديگه؛ به آقايي و بزرگي خودتان نگاه كنيد، ما را حلال كنيد تو را بخدا». خوب طبيعي بود كه بسياري هم در جواب مي گفتند:«اختيار داريد اين چه حرفيه» يا «خدا ببخشه، شما ما رو ببخشيد كه اين چند وقت اين همه اذيت شديد». در اين ميان فرمانده و روحاني گردان وضع ديگری داشتند؛ كساني كه به تنهايي بايد با همه خداحافظي مي كردند و بچه ها هم به كمتر از ماچ و بوسه راضي نبودند؛ كافي بود مثل بقيه كسي به آنها بگويد ما را حلال كنيد يا ما را ببخشيد، خيلي جدي مي گفتند:« باشه مي بخشيم اما دفعه ديگه از اين كارا نكني ها؟» يا «خوبي هاتون كه يادمون نمياد؛ ما از شما كه خوبي نديدم، بدي هاتونم باشه ميگذاريم به حساب آقايي خودمون!»
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir