امتحان اسلحه

نوع اصطلاح :
عنوان :
امتحان اسلحه
بوي عمليات كه مي آمد يكي از ضروري ترين كارها تميز كردن سلاح ها بود. بچه ها در گوشه و كنار، دوتا دوتا يا سه تا سه تا دور هم مي نشستند و دل و جگر اسلحه شان را بيرون مي رخيتند، جزء به جزء آن را با نفت مي شستند. فرچه مي كشيدند و دست آخر براي اطمينان خاطر يكي، دو تير شليك مي كردند كه احياناً اگر اسلحه گيري داشت رفع گير بشود. در ميان دوستان، رزمنده آر.پي.جي.زني بود به نام سيد مرتضي كه بعدها به شهادت رسيد. ظاهراً اولين بار بود كه در عمليات شركت مي كرد. بعد از نظافت قبضه آر.پي.جي.اش مي خواست دو، سه تا گلوله پرتاب كند تا شب عمليات دچار مشكل نشود! هر چه همه مي گفتند:«بابا! پدرت خوب، مادرت خوب، كسي با آر.پي.جي. كه گلوله آزمايشي نمي اندازد!» به خرجش نمي رفت. الا و بالله مي گفت:«چطور بقيه بايد اسلحه شان را امتحان كنند، من نكنم!»
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir