اولين بيمارستان ريلي

نوع اصطلاح :
عنوان :
اولين بيمارستان ريلي
اولين بيمارستان ريلي در عمليات بيت المقدس و در ارديبهشت ماه سال 1361 ايجاد شد. اين بيمارستان توسط جمعيت هلال احمر جمهوري اسلامي ايران به منظور معالجه و انتقال سريع مجروحان اين عمليات با استفاده از قطارهاي مسافر بري ايجاد شد.
سردار محمد فتحيان با اشاره به گستردگي عمليات بيت المقدس و بالا بودن تعداد مجروحان مي گويد : « براي اولين بار ما از بيمارستان ريلي هلال احمر استفاده كرديم . بيمارستان در قطاري بود كه هلال احمر آنرا آورد . اين بيمارستان ريلي مجهز به اتاق عمل بود و در مرحله دوم و سوم كه حجم مجروحان ما خيلي سنگين شده بود مجروحان با آسيب ديدگي بالا همزمان تحت مداوا و جراحي قرار گرفته و در همان حال هم منتقل مي شدند.
هلال احمر در تامين امداد گر انصافاً كمك بزرگي كرد حدود 1500نفر امداد گر آموزش ديده در اختيار ما قرار داد كه ما بين واحدهاي رزمي توزيع كرديم.
در مجموع سپاه در عمليات بيت المقدس تجربۀ بزرگ عمليات فتح المبين را داشتيم. مسئولان امدادي ما از سطح گردان تا سطح لشكر و قرار گاه مشخص بود كه چه كساني هستند.
منبع : كتاب اولين هاي دفاع مقدس؛ محمد خامه يار
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir