فيوز قالپاقش هِد مي زنه

نوع اصطلاح :
عنوان :
فيوز قالپاقش هِد مي زنه
جمعشان حسابي جمع بود؛ دكتر و مهندس و سينماگر و عكاس و جامعه شناس بعد از اين، يعني دانشجو؛ شب را در قرارگاه بيتوته كرده بودند كه صبح بروند جلو و از نزديك مواضع فتح شده را ببينند. همه هم اهل اصطلاح و عالم بودند! بعد از غذا طبق معمول كه جا گرم مي شد و شكم سير، شروع كردند به بحث و فصح راجع به گذشته و آينده، دوست و دشمن، علم و دين و جنگ و صلح و خلاصه همه چيز و هيچ چيز. ده كلمه اگر مي گفتند يازده تايش اصطلاح بود؛ نظير: «من به اندازه يك اپسيلون ترديد ندارم كه... اما من اين جور فكر نمي كنم» ديگري: «بعضي آن الرژي سابق را نسبت به انقلاب ندارند» و اين يكي: «البته اتمسفر جبهه مهم است» و ديگري: «شما از پتانسيل دفاعي جامعه غافل هستيد» آن يكي: «اپوزيسيون هم بيكار ننشسته... نيروهاي آلترناتيو را چه مي گوييد؟» و بالاخره: «مسائل بايد دقيق آناليز بشود، كيلويي نمي شود چيزي گفت» و به همين ترتيب تا آخر. صبح، موقع بيرون رفتن، دو تا از راننده ها با هم دست به يكي كرده بودند و در حالي كه سعي داشتند توجه آنها را به خودشان جلب كنند شروع كردند به گفتن اين عبارات: «ماشين من فيوز قالپاقش هد مي زنه» و دومي در جواب مي گفت: «فكر مي كنم فيزيكش قفل كرده» و او كه: «نه بابا اشپيلش جفت كرده.»
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir