علاف كردي ما را

نوع اصطلاح :
عنوان :
علاف كردي ما را
بين بچه ها آن قدر صميميت بود كه بتوانند راحت حرفشان را به هم بزنند. خصوصاً حرف راست و درست و با حساب و كتاب را. شايد به همين دليل بود كه بازار غيبت كه در حديث از آن «به كوشش عاجز» ياد شده كساد بود. چون بچه ها هم شجاعت بيان صريح نواقص و كاستي ها داشتند هم تواضع قبول عيب و ايرادها را. اين بود كه مثلاً اگر كسي به مناسبتي آنها را جمع مي كرد و كلي حرف مي زد و برخلاف تصور خودش كه خيال مي كرد لابد خيلي معاني نغز و نشنيده اي گفته، چنگي به دل نمي زد و بيشتر به قول خودمان مايه معطلي بود، يك جوري بچه ها مي خواستند نشان بدهند كه نه بابا اين خبرها نيست. جلسه كه به پايان مي رسيد و علي القاعده بايد با يك صلواتي متفرق مي شدند، در پاسخ فرستادن صلوات ختم جلسه و البته با همان وزن و آهنگ همه با هم مي گفتند: «علا... ف كردي ما را»
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir