تانك و تنبل

نوع اصطلاح :
عنوان :
تانك و تنبل
حكايت كرده اند كه سربازي تنبل در منطقه جنگي از فرمانده اش مرخصي خواسته بود. فرمانده محور به او گفته بود: «برو پي كارت، من به سربازهاي زرنگ هم مرخصي نمي دهم چه رسد به تو.» پافشاري بي فايده بود. پرسيده بود: «اگر يك تانك عراقي غنيمت بياورم چطور؟ آن وقت با مرخصي من موافقت مي كنيد؟» فرمانده پوزخندي زد و با تعجب گفته بود: «تو؟ از كي تا حالا شكارچي تانك شده اي كه ما خبر نداريم؟» بعد براي دست به سر كردن او گفته بود: «برو برو، انشاالله با دست پر برگردي و آن وقت پانزده روز بروي مرخصي.» چند روز بعد، سرباز تنبل با تانك غنيمتي برگشت. فرمانده كه از تعجب كم مانده بود شاخ در بياورد خوب بالا و پايين تانك را نظاره كرد و ديد بله درست است. خود خودش است! مرد است و حرفش، گفت: «تو بردي. بيا برو دفتر، برگه ات را بياور امضا كنم.» گذشت و گذشت تا روز پايان خدمت سربازي. فرمانده پرسيد: «اگر به من راستش را نگويي كه چطور توانستي آن تانك را غنيمت بگيري از پايان خدمت خبري نيست.» سرباز كمي اين پا و آن پا كرد، چاره اي نبود. دل را به دريا زد و گفت: «بين سربازان عراقي سرباز مثل من فراوان است. مدتي است با يكي از آنها دوست شده ام، هر وقت او بخواهد مرخصي برود من براي او يك تانك مي برم و هر وقت من به مرخصي احتياج داشته باشم او براي من تانك مي آورد!»
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir