از حسنك كجايي تا كوكب خانم

نوع اصطلاح :
عنوان :
از حسنك كجايي تا كوكب خانم
روحاني گردان را كچل كرده بود؛ همه رفت و آمدها و سؤال و جواب هايي كه حاجي، وقت و بي وقت، در گردان داشت يك طرف، مراجعه و پيله كردن اين يك نفر هم یک طرف! به قول خودمان به هيچ صراطي مستقيم نبود؛ اين قدر هم آدم عجول، بي صبر و كم طاقت؟! يك سره مثل بچه هايي كه بهانه مي گيرند و پايشان را به زمين مي كوبند كه: «يالا يالا من اينو مي خوام» و هر چي پدر و مادر قربان صدقه شان مي روند كه: «چشم چشم، بابا جون فدايت شوم مي خرم برات، بريم خونه، پول همرام نيست.» از جلو مغازه تكان نمي خورند و اشك خوني مي ريزند كه «الا و بلا همين حالا بايد بخري» يك سره مي گفت: «تكليف ما چيه؟ بايد چه كار كنيم. ما رو علاف كردند اينجا و خودشان هم نمي دانند كه چه مي خواهند بكنند» آن روز تا اين حرف را زد، حاجي گفت: «برو دفترچه را بيار تا بگم تكليفت چيه.» او رفت دفتر چهل برگش را آورد و داد دست حاجي دفتر را گذاشت روي پايش و با خط خوش نوشت: «از كوكب خانم تا حسنك كجايي، از هر درس يك مشق بنويس؛ اين تكليف امشب شماست.»
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir