نذر افطاري دادن براي خط شكني

نوع اصطلاح :
عنوان :
نذر افطاري دادن براي خط شكني
يقين كه حاصل مي شد گرداني خط شكن است وضع عوض مي شد؛ خواب از چشم همه مي رفت؛ ياد شهدا و به خصوص فرماندهان رشيد گردان و پايمردي مخلصانه و بي بديل و داغشان تازه مي شد؛ وسايلشان را بچه ها با هم عوض مي كردند؛ انگشتر و سجاده و قرآن عوض شده را مي بوسيدند، مي بوييدند و درعزاداري، سيدالشهدا(ع) را چنان صدا مي زدند كه نوجوان جان به كف و تشنه ي شهادتي در ظهر عاشورا، غرق در غبار در غريبي و مظلومي آقا بغضش مي تركيد و در چكاچك شمشيرها دراوج بي باكي و شجاعتي كه در دم آخر ازخود نشان مي داد او را بلند مي خواند كه :"يا حسين!" بعد مي رفت و عالم و آدمي را نفرين مي كرد كه بعد از فرزند زهرا(س) زنده مي مانند؛ فرماندهان براي جرم مرتكب نشده حلاليت و خشنودي مي طلبيدند. بعضي در اين دم آخر نذر مي كردند كه بتوانند خط را چنان كه مي خواهند بشكنند و به شكرانه ي آن در عقبه و شهرخود در ماه مبارك به همه ي رزمندگان گردان افطاري بدهند.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir