صدقات مشكل گشا

نوع اصطلاح :
عنوان :
صدقات مشكل گشا
اعتنا كردن و اعتبار قائل شدن به سخن معصوم(ع)، درقول و عمل قاطبه ي رزمندگان و همه ي عناصر جنگ و جبهه مشاهده مي شد. بعد از توكل به حق تعالي، توسل به ائمه(ع) در رأس جمله ي توجهات و تصميمات بود. به صدقه دادن رفع و دفع بلا درجايي چون منطقه كه كانون ابتلائات و بلا و قضا بود بي مهري نمي شد. به خصوص در مواقعي چون قبل و بعد از عمليات و وقت پاكسازي ميدان هاي مين و در شرايطي كه نيروها دچار مشكلي مي شدند و هيچ وسيله اي راه گشا نبود، بي شك همه به آن پناه مي بردند. آنچه در شرايط عادي و هنگام رفتن به عمليات و خطركردن، به عنوان بلا گردان وپس ازآمدن به شكرانه دراين صندوق ها جمع مي شد، در شهرهاي آسيب ديده از جنگ به خيرات و مبرات به افراد بي بضاعت پرداخت مي شد و با اندكي از آن گاه خرما تهيه مي كردند وشب هاي جمعه و غيرآن سر راه و مقابل پايگاه و محل استقرار خود مي گذاشتند و رهگذران را به صلواتي براي سلامتي حضرت امام و قرائت فاتحه اي براي ارواح طيبه ي شهدايشان دعوت مي كردند. صدقه گاهي حتي با يكي، دو لقمه غذاي كم تر خوردن هم ادا مي شد، براي خواب بد نديدن و ساير حوايج.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir