محراب جعبه اي

نوع اصطلاح :
عنوان :
محراب جعبه اي
سال 65 در عمليات كربلاي 5 شركت داشتم. زمستان بود و هوا سرد. باران و گل و شل هم مزيد برعلت بود. خطر انفجار خمپاره و توپ هم جدي بود . فرمانده دستور داده بود همه درسنگرها نماز بخوانند. سنگر با جعبه هاي مهمات ساخته شده بود و ارتفاع آن به قدري كم بود كه در آن فقط امكان نشستن و خوابيدن وجود داشت و من دلم نمي خواست نشسته نماز بخوانم. بنابراين، جعبۀ بسيار شيك و تميز و زيبايي را آوردم و آن را از طول رو به روي قبله قراردادم. كف سنگر را كندم و جعبه را در آن كارگذاشتم. به اين ترتيب، وقتي داخل جعبه مي ايستادم هنوز چند سانتي متر سرم تا سقف سنگر فاصله داشت. آن قدر از اين موضوع خوشحال بودم كه گويي نوعي سلاح جديد اختراع كرده ام. در اين جعبه يك سجاده آماده وگسترده بود. وقتي نمازم تمام مي شد در جعبه را مي بستم و پتو را كه فرش سنگر بود روي آن مي كشيدم. يك نمازخانۀ سري كه بچه ها ازآن خيلي خوششان مي آمد و جان مي داد براي نماز شب خوان ها، چون شبيه قبرهاي پيش ساخته بود.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir