عهدنامه ي يگاني

نوع اصطلاح :
عنوان :
عهدنامه ي يگاني
از جمله عهد و پيمان هايي كه براي مقابله و مقاومت تا آخر بسته مي شد، عهد و پيمان هاي كلان و كلي يگاني بود كه با جمع كردن كل يك يگان و لشكر و تيپ، قرائت عهدنامه درحضور همه صورت مي گرفت . آن ها گاه به بيست هزار نفر مي رسيد، آن را امضامي كردند، قبل از عمليات ، مسئولان يگان ها اين عهد نامه ها را از طريق رسانه هاي جمعي به سمع و نظر مردم مي رساندند . درمرتبۀ جزئي تر تهيۀ امثال اين عهدنامه ها بود به دست مسئولان گردان ، گروهان و دسته ها و امضاي تك تك بچه ها مبني بر پاي بنديشان به مفاد عهدنامه ها و اعلام وفاداري به فرماندهان و غيرت و همتي كه براي دفاع از اصول دين و انقلابشان از خود نشان مي دادند.
تهيۀ اين عهدنامه ها درنيروهاي پياده به عهدۀ تبليغات گردان بود و در اختيار همۀ گردان ها قرار مي گرفت، يا يكي ازبرادران خوش نويس و خوش خط متن آن را مي نوشت و ديگران آن را امضا مي كردند.عهدنامه معمولاً درحكم پايان مأموريت و آغاز عمليات جديد بود.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir