عهد ايستادگي تا شهادت

نوع اصطلاح :
عنوان :
عهد ايستادگي تا شهادت
موقع حركت و رفتن به سمت خط مقدم براي عمليات بين راه، يـا اگـر محل و مهلت استراحتي بود در همان فرصت، بعضي برادران با هم عهد مي كردند كه با تمام توان مقابل دشمن بايستند وبعضي ديگر قبل از به خط زدن، وقتي فرماندهان از طاقت فرسا بودن كار و بي بازگشت بودن راه مي گفتند و اختيار مي دادند كه بچه ها به خودشان و ضميرشان مراجعه كنند و چنانچه خواستند به طريقي بازگردند، جملگي سوگند يـاد مي كردند كه آن ها را تنها نگذراند و از آنچه در يد قدرت دارند دريغ نورزند.
همچنين، اولين صبح بعد ازعمليات كه علي القاعده همه منتظر پاتك دشمن بودند وتلاش مذبوحانه ي وي و منطقه هنوز آرام بود –آرامش قبل از توفان دوباره دسته دسته بعضي ها تجديد عهد مي كردند و در نهايت هنگام محاصره، درگيري و مقابله ي نهايي، با وجود دسترسي نداشتن به نيروهاي تازه نفس، كم و كسري مهمات، عقيم ماندن كمك رساني از عقب و از همه بدتر گم شدن در خاك دشمن و فرمان مقاومت، اين عهد و پيمان چون كوه هاي پولادين كه: از جاي نجنبند، حتي اگر خاك بجنبد و زير و رو شود جلوه گر بود.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir