مناجات در قبرهاي پيش ساخته

نوع اصطلاح :
عنوان :
مناجات در قبرهاي پيش ساخته
به محض اين كه نيروها در محلي مستقر مي شدند، برخي راه مي افتادند و جايي را دردشت براي خودشان شبيه قبرهاي پيش سخته درست مي كردند؛ البته به نحوي كه كسي باخبر نشود. بعد وقت و بي وقت، مخصوصاً شب ها، به آن محل
مي رفتند و آن طور كه مي خواستند و مي پسنديدند دور از انظار مشغول مناجات با خدا مي شدند و به ياد شب اول قبر به پهلوي راست خود مي خوابيدند و بر خود تلقين مي خواندند و آرزوهايي مثل توفيق شهادت و مفقودالاثر بودن و عمر جاودانه براي امـام و ذلت و خواري ابدي براي دشمن را از صميم دل با خدا در ميان مي نهادند و مصرانه ازحضرتش حاجت مي خواستند و شايد شكايتي و شكوه اي و طرح سؤال نشان گمشده اي را. البته هنگامي كه از اين قبر استفاده نمي كردند، روي آن را بـا ورق فلزي مي پوشاندند كه كسي در آن نيفتد. گاهي هم اين ورق فلزي را موقع دعا و راز و نياز در قبر، روي آن مي كشيدند كه از حضورشان كسي خبردار نشود و ريا نكرده باشند.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir