جوار مقربان

نوع اصطلاح :
عنوان :
جوار مقربان
بي اعتمادي و ناخاطر جمعي همه از خودشان و كرده هايشان و به چيزي نگرفتن همه ي آن جد و جهدها، دست به دست هم مي داد تا وقت دعا و استغاثه در به در دنبال برادراني باشند كه درنظرشان جزو مقربان بودند؛ همان رزمندگان باحال كه تا چراغ روشن بود محل نشستنشان را شناسايي مي كردند و به محض خاموشي سر وقتشان مي رفتند تا شايد هم نشيني و همسايگي با آن ها در دعا و عزا بـار تقرب طلبان را سبك تر كند و اخلاص و اقبال خاص اين عزيزان به دعا و از خود بي خوديشان، بلكه دل سخت آن ها را نيز نرم كند و باعث تضرع و توجه بيش ترشان بشود. از آن طرف، همين افراد نشان شده گاهي سريع از چادر يا گروهان و حتي گردان خود بيرون مي رفتند و در چادر گردان ديگري كه همزمان با خودشان برنامه ي دعا داشتند به جمع دعا خوان هايي مي پيوستند كه با آن ها ديگر، دغدغه ي اين كه كسي بشناسدشان را نداشتند و مي توانستند آنـچنان كه دلشان مي خواهد و حالشان اقتضا دارد شبي را در جوار قرب او خوش باشند.
هر چقدر دوستان و برادران در نماز جماعت اصرار داشتند كه در يك صف و شانه ي به شانه هم بنشينند و بلند شوند، وقت دعا كه مي شد به سرعت از يكديگر مي گريختند تا آشناييشان شائبه اي در دعا و حال خوشي كه مي خواستند داشته باشند وارد نكند. البته دوباره بعد از دعا، كنار در حسينيه مي ايستادند؛ كه چون با هم آمده بودند، شرط اخوت آن بود كه با هم برگردند.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir