از نماز صبح تا طلوع آفتاب

نوع اصطلاح :
عنوان :
از نماز صبح تا طلوع آفتاب
فاصلۀ بين الطلوعين را كه مولي الموحدين علي (ع) در اهميت آن فرموده : " هرگز خورشيد طلوع نكرد مگر اين كه پسر ابوطالب بيدار بود" ،بچه ها بيدار بودند و از آن ساعات مبارك خوب استفاده مي كردند.
بعد از فراغت از خواندن نماز صبح و تعقيبات آن، بيش تر از همه خواندن زيارت عاشورا معمول بود . زيارت عاشورايي كه در شهر شايد فقط در ايام ماه محرم و گاه صفر خوانده مي دشود ، آن جا هر روز خوانده مي شد ، خواندني كه پس از آن ،همۀ روز را در عالم ديگري به سر مي بردند. باهمان عبارات اول زيارت : السلام عليك يا ابا عبدالله السلام عليك يابن رسول الله.. بند از بند حاضران جدا مي شد و با هر كلمه اشكشان از ديده جاري .صداي ضجه هايشان درهم گره مي خورد و بغض مقدسي به وجود مي آورد كه عقده گشاي آن ، شب عمليات و موقع هجوم بردن به دشمن بود.
بعد از زيارت عاشورا، كه كمتر چادر و سنگري بودكه از اين تجديد ميثاق با امام حسين(ع) واظهار نوكري صرف نظر كند، نوبت خواندن دعاي صباح بود.اين دعا بعد از صباحنا صباح الاشرار..." وبه همين ترتيب تا آخر: "اللهم اجعل...صباح المردودين..." و خواندن دعاي: "الهي قلبي محجوب و نفسي معيوب و عقلي مغلوب"...هم از دعاهاي صبحگاهي بود.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir