خلوت و تفكر

نوع اصطلاح :
عنوان :
خلوت و تفكر
تفكر و تنهايي و خلوت داشتن با رفيق اعلي بخش جدايي ناپذير زندگي در جبهه بود . در غرب، منزل گرفتن پشت صخره ها و لاي شيارها و شكاف سنگ ها و رأس ارتفاعات يا كنار رودخانه ها ودل تپه ها هنگام غروب آفتاب و در جنوب پشت خاكريزها و در انبارها و زاغه هاي مهمات و خلاصه هر كجا كه هيچ واسطه اي در ميان و هيچ حجاب و مانع و رادعي در كار نبود، محل و مأمني براي انديشه هاي ناب و تفكرات خالص و بي شائبه و ذكر و فكر و حرف آخر بچه ها با دوست و صاحب و مولايشان بود. بعضي از جاها و مكان ها مثل"تپۀ حاجت" درقلاجه –در فاصل اسلام آباد و باختران- آن روزها خلوتگاه خاص و عام واحدهايي از لشكرهاي تهران بود دعوت به انديشيدن (مثلاً به دورخ) گاهي صورت عملي تري به خود مي گرفت گودالي با دستان خود ايجاد مي كردند و با همان دستان خس و خاشاك گرد مي آوردند و آنها را سپس آتش مي زدند و بعضي دستان خود را در آتش فرو مي بردند. ناله و ضجه از هر سو به آسمان برمي خاست. يعني اين آتشي است كه به دست خود افروخته ايم.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir