ترك چادري كه در آن سيگار مي كشيدند

نوع اصطلاح :
عنوان :
ترك چادري كه در آن سيگار مي كشيدند
اشخاص سيگاري كه اغلب پا به سن هم بودند بيرون چادر و در محوطه ي باز سيگار مي كشيدند و بعضي كه مقيدتر بودند ابداً در انظار سيگار نمي كشيدند. به گوشه ي خلوتي مي رفتند و اگر كسي هم سراغشان را از بچه هاي چادر مي گرفت، به شوخي مي گفتند رفته است سوره ي دخان تلاوت كند.
با اين وصف، اگر فرد تازه وارد و نا آشنا به آداب جبهه داخل چادر شروع به كشيدن سيگار مي كرد، بچه ها يكي يكي چادر را ترك مي كردند و او را تنها مي گذاشتند. يعني يا جاي دود سيگار شماست يا جاي ما؛ كه معمولاً اين برادران در همان نوبت اول متنبه مي شدند و عذرخواهي مي كردند و به جمع مي پيوستند. بعضي هم به ايشان يادآور مي شدند كه حيف از اين نام بسيجي و لباس رزم و محيط مقدس جبهه نيست كه شما دست به چنين كاري مي زنيد؟! اين كه: شما يا بايد سيگار را ترك كنيد يا گردان را! يا اين كه بايد(مثلاً) سوره جمعه را تا فردا صبح حفظ كني! البته ممكن بود كسي را براي دير به صبحگاه رسيدن هم چنين جريمه اي بكنند.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir