زمينه هاي مشورت با خدا

نوع اصطلاح :
عنوان :
زمينه هاي مشورت با خدا
پس از مراحل شناسايي دشمن، آماده سازي تداركات و تهيه ي مهمات درحساس ترين لحظات، يعني موقع عمليات و شكستن خط نيروهاي مزدور، موقع مشورت با خدا بود و تفويض امر خود به او" تا يار كه را خواهد و ميلش به كه باشد". گم شدن در حين عمليات، حيراني و سرگرداني در معركه ي نبرد و محيطي فراخ بي هيچ راهنما و نشانه و اثر و علامتي، خواندن سوره ي توحيد و اخلاص، سپس استخاره اي و از سرتسليم و توكل به طرفي رفتن؛ در اوقات گشت زني، رو به رو شدن با مشكلات خاص پيش بيني نشده در طول عمليات. استخاره درهمه ي امور باب بود، من البـدو الي الختم، از كوچك ترين تـا بزرگ ترين؛ وقت مرخصي و گرفتن تسويه، خصوصاً در شرايطي كه بنا به علتي عمليات درنقطه اي عقب مي افتاد و بچه ها در مي ماندند كه بروند يا بمانند و سخت هراس داشتند؛ چرا كه داغ بعضي از عمليات به همين نحو بردلشان مانده بود و در همه ي اين موارد استخاره با قرآن يا تسبيح يگانه راه چار بود . چه بسيار برادراني كه بعد از بـد آمدن استخاره براي رفتن به منزل و مرخصي پس ازماه ها، مـاندند و بـه عمليات و شهادت آن يك جا رسيدند.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir