پذيرايي از ميهمانان

نوع اصطلاح :
عنوان :
پذيرايي از ميهمانان
احساس ميهماني و ميزباني دو جانبه بود. بچه ها وقتي اسراي عراقي از مقابلشان مي گذشتند، آنچه از نان و غذا و بيسكويت و جيرۀ جنگي كه در دسترس داشتند مضايقه نمي كردند، حتي از آب سهميۀ خود در شرايطي كه تداركات نمي توانست به موقع خدمات رساني بكند به اسرا مي دادند.
اسرا كه به تدريج در طول جنگ اين حس به انها منتقل شده بود، در اواخر جنگ به محض اسير شدن با كمال پررويي- همان كساني كه تا لحظاتي پيش سرب مذاب به كام عاشقان بلاجو مي ريختند- طلب آب و كمپوت غذا و سيگار مي كردند كه بچه ها اگر داشتند دريغ نمي كردند و ناگفته بذل و بخشش مي كردند. اين سيرۀ جملۀ مجاهدان و مدافعان انقلاب بود از اول تا آخر. بعدها كه قران و تصوير حضرت امام را بچه ها به آنها هديه مي كردند. اشك بعضيشان در مي امد. گويي كاملاً مي فهميدند كه حزب بعث چه كلاه گشادي سرشان گذاشته است . برادران كه اين ندامت را مي ديدند آنها را مي بوسيدند و در آغوش مي كشيدند.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir