اولين برخوردهاي پس از فتح

نوع اصطلاح :
عنوان :
اولين برخوردهاي پس از فتح
اولين برخورد بچه ها با اسراي دشمن وقتي بود كه قسمتي يا مرحله اي از يك عمليات را به خوبي پشت سر گذاشته بودند و و طبعاً سرحال و راضي بودند و دليلي نداشت كه با دشمن با ترش رويي رو به رو بشوند، هر چند لبخند آنها هم براي دشمن مغلوب زهرخند بود. با اين همه اسرا اصلاً انتظار نداشتند پس از اسارت خبري از آن خشونت هاي حين عمليات نباشد واقعاً مثل ميهمان آنها را ميزباني كنند. به همين خاطر، اولين واكنش آنها در لحظۀ اسارت بعد از آن احساس حقارت و ذلت و ترس و بدبختي ، با اين كه اغلب نوجوان و جوان هم نبودند و سن و سالي از انها گذشته بود گريه بود و بالا بردن دست ها و خود را به زمين زدن و خاك بر سر ريختن. اين بود كه وقتي بچه ها دست هاي آنها را پايين مي آوردند و به ايشان آب و سيگار و بيسكويت مي دادند، متعجب مي شدند و در قياس به نفس، به اسطلاح" كم مي آوردند". بهتشان مي زد، خشكشان مي زد ديوانه مي شدند. بعضي كه سطحي تر فكر مي كردند، دست پاچه مي شدند و به سرعت ساعت و انگشتر و فانوسقه و پول و لباس هر چه داشتند و برايشان ارزش داشت در مي آوردند و به پاي بچه ها مي ريختند و مصرانه التماس مي كردند كه قبول كنند. افرادي هم بودند كه سر به سوي اسمان بلند مي كردند و دروغ يا راست، يا الله يا الله مي كردند، كنايه از اين كه متنبه شده و اشتباه كرده اند!
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir