خودماني بودن با هم

نوع اصطلاح :
عنوان :
خودماني بودن با هم
از نشانه ها و علايم بارز خودماني بودن و فاصله نداشتن نيروها با مسئولان – در همۀ رده ها – گذران اوقات فراغت بود در كنار هم؛ اوقاتي كه برادران بازي مي كردند يا كشتي مي گرفتند، به نظافت و جمع و جور كردن وسايلشان مي پرداختند يا براي خريد به شهر مي رفتند. در اغلب اين موارد به دور از الزامات و شرايط خاص موقع دفاع مي توانستند آن قدر به هم نزديك باشند كه دو تا رزمنده در يك دسته، مثل تير بارچي و كمك آن بودند. جمع صميميت و وظيفه شناسي به نحوي كه هيچكدام يكديگر را تحت الشعاع قرار ندهند. اندازه نگه داشتن در هر يك موجب حفظ اين رابطۀ دوستانه و برادرانه بود، حتي موفعي كه بنا بود بچه ها از خجالت فرماندهي در بيايند! با اجراي " جشن پتو""تك زدن" يا ول كردن حشره اي از زير چادرشان به داخل و امثال آن به اين بهانه كه مثلا در داوري بازي ، قاضي جانب طرف مقابل را گرفته است! البته سر خودشان هم گويي درد مي كرد براي اين جور برنامه ها . چنان كه گاه ديده مي شد فرمانده گرداني ، معاونان و مسئولان دسته ها را به صف مي كرد و خودش درميان آنها مي ايستاد و در يك روز برفي از همۀ بچه ها مي خواست تا با آماده كردن گلوله هاي برف آنها راهدف قرار بدهند و خلاصه هر چه در دل دارند مشت كنند و بكوبند بر سر و رويشان برادران هم مضايقه نمي كردند و حرف آخرشان را همان اول بازي مي زدند.
چنانچه بناي افراد به ملاحظه كردن آنها بود، خودشان مانع مي شدند و نمي پسنديدند كه در غير شرايط كاري و رزمي ، كسي به چشم فرمانده نگاهشان كند؛ آن قدر با هم ندار و بي رودربايستي بودندكه وقتي مسئولي مي خواست چيزي بگويد و بچه ها مي دانستند قضيه چيست، مي گفتند: " اني را مي دانيم، بقيه اش را بگو"؛ يا اگر به ضرورت در حين صحبت او مي بايست بيرون مي رفتند، بلند مي شدند و مي رفتند بي آنكه ايشان حساسيتي نشان بدهند.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir