خادمي بچه ها

نوع اصطلاح :
عنوان :
خادمي بچه ها
فرماندهان در همۀ سطوح جان مي دادند براي اين كه كار بچه ها و نيروهاي بحت فرمان خود را انجام دهند. از هيچ چيز دريغ نداشتند، نه كوچكي كار را كسر شأن خود مي دانستندو نه از بزرگي آن طفره مي رفتند؛ حد و مرز نمي شناختند و وقت و بي وقت نمي دانستند و تميزي و كثيفي كار را در نظر نمي گرفتند. گاهي مشغول خراب كردن و ساختن سنگر نيروها بودند، گاهي در كار بخليه و بارگيري مهمات و وسايل و تداركاتي كه مسئوليتي معين داشت . مثل پدر ، شبها به سنگرها سركشي مي كردند، پتوي كنار رفته را روي بچه ها مي كشيدند، حمام هاي عمومي را نيمه شب نظافت مي كردند، توالت ها و دست شوييهاي گرفته را تميز و مجاري و كانالهاي فاضلاب را باز مي كردند و خلاصه خودشان را به آب و آتش ميزدند تا نيروهايشان با آرامش خاطر و اطمينان قلب بيش تري بجنگند. در فرصتهايي كه بين دو عمليات بود، مقدمات امر خير بچه هاي مجرد را با روابطي كه داشتند فراهم مي كردند هرگاه به شهر مي رفتند، با بضاعت اندك خودشان خوراكي و اجناسي را كه در جبهه نبود مي خريدند. ظرف مي شستند، اطراف چادر و سنگر را نظافت مي كردند، نيمه هاي شب بيدار مي شدندو پوتين بچه ها را واكس مي زدند و خلاصه همۀ كارهايي كه يك خدمت گزار واقعي با جان و دل و خشنودي تمام انجام مي دهد و به آن افتخار مي كند. در خط مقدم هم امدادگر بودند، هم بي سيم چي، هم مجروح حمل مي كردند، هم فرماندهي .
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir