جانبازاي جانبازان

نوع اصطلاح :
عنوان :
جانبازاي جانبازان
وقتي كسي مجروح مي شد و قسمتي از بدنش آسيب جدي مي ديد، يا يكي از اعضايش را ازدست مي داد، از اين كه خدا او را قابل دانسته و هديه اي از او پذيرفته است، خوشحال و شكرگزار بود اما وقتي با خاطره يا عكسي از دوستان شهيد خود در همان عمليات روبه رو مي شد، ناراحت بود كه چرا نتوانسته است همه ي وجود خود را تقديم دوست كند و بعد به فكر فرو مي رفت كه چه خطايي از اوسر زده و در انجام دادن چه كاري كوتاهي كرده كه "تجديد" شده است.
به همين طمع، يعني عرضه ي دار و ندار به حضرت دوست بود كه رزمنده ي مجروح را بعد از آن كه با اصرار به نقاهت گاه مي فرستادند، در اولين فرصت فرار را بر قرار ترجيح مي داد و خودش را به بقيه مي رساند و اين كار فقط بهانه اي مي خواست؛ كافي بود مريض بدحالي را بياورند و تخت خالي نباشد تا او به رغم تازگي زخمش و لزوم تحت نظر بودن، بزند بيرون و به اصطلاح "جيم شود".
افراد واقعاً نسبت به ياران شهيد خود احساس جا ماندن و عقب بودن از قافله داشتند، لذا با هفتاد درصد جراحت هم جبهه را ترك نمي كردند؛ حتي بـراي بـالا نـرفتن آمـار مجروحان به بيمارستان نيز نمي رفتند. به علاوه، همه ي تلاش خود را به كار مي بستند تا كسي، نقص يا جراحتي هر چند شديد را در وجودشان كشف نكند و همچنان بتوانند دوشادوش ديگران كار و رنج و زحمت و مسئوليت قبول كنند. در ايـن فاصله اگر مرخصي مي رفتند به خانواده توضيح مي دادند كه خون داده اند! يا تصادف كرده اند. گاهي كه دست اين بچه ها پيش مسئولان و برادراني كه از حال و روزشان خبري نداشتند رو مي شد، خدا مي داند به شخص سالم در راه پيمايي و حمل مجروح و شب عمليات و كارهاي جمعي و نسبتاً سنگين به ايشان كار محول كرده اند، يا براي بهتر انجام شدن امري به آن ها تذكر داده اند و حالا بعد ازاين كه موج انفجار گلوله اي پاي مصنوعي برادري را به گوشه اي پرتاب مي كرد درمي يافتند كه واقعيت از چه قرار بـوده است. حتي بچه هاي صميمي هم بعد از شهادت يكديگر را مي شناختند و راز و رمـز قضايا برايشان روشن مي شد.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir