پيش بيني زمان و مكان و نحوه ي شهادت

نوع اصطلاح :
عنوان :
پيش بيني زمان و مكان و نحوه ي شهادت
كم نبودند افرادي كه دعا و درخواستشان اجابت شده بود و چنان كردند كه با خداي خود عهد كرده بودند و حق تعالي هم به وعده ي خويش عمل كرد كه خلف وعده در شأن او جل جلاله نيست.
چنان كه درمورد خواص اوليا شنيده ايم و ديده ايم كه از مرگ خودشان خبر مي دادند، بعضي از بچه ها نيز محل و تاريخ و نحوه ي شهادتشان را براي دوستان خود مي گفتند و درست همان مي شد. عده اي دعايشان اين بود كه شهيد مفقود الاثر باشند؛ بعضي عهد مي كردند درعمليات پيش رو جان سالم به در برند تا بتوانند در عمليات ديگري شركت كنند و آن جا به شهادت برسند؛ گروهي ازخدايشان مي خواستند روز عاشورا يـا درحالي كه مشغول نماز و عبادت هستند به شهادت برسند و چنين هم مـي شد؛ بـعضي همين نام ها و نشاني ها و طريقه ي شهادت خود را درخواب مي ديدند و به خواص دوستان خود اعلام مي كردند و بعد همان مي شد. بسيارند اكنون در ميان رزمندگان و دوستان شهدا كه هركدام تعدادي از اين شهداي بزرگوار و ارجمند را مي شناسند. شهدايي كه مطابق خواسته و گفته و پيش بينيشان جامه ي شهادت به تـن كردند و به ديـار شـهدا شتافتند.
بر اساس اين تلقي بود برادراني سفارش مي كردند مثلاً جنازه ي مرا در فلان تاريخ به منزل ببر تا با مراسم عقد و عروسي همشيره ام برخورد نكند و سفارش هايي از اين قبيل.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir