شهادت و پيروزي ، نه تسويه و اسارت

نوع اصطلاح :
عنوان :
شهادت و پيروزي ، نه تسويه و اسارت
بسياري واقعاً « دير نيامده بودند كه زود بروند » . به عبارتي ، كساني نبودند كه با كشمشي گرميشان و جامه بر تن بدرند و به غورهاي سرديشان كند و زانو به بغل در گوشه اي كز كنند و دندان هايشان از سرما به هم بخورد .با جنگ زندگي مي كردند و بدون جنگ هيچ چيز برايشان معني نداشت ؛ خصوصاً آن وقت كه امام جام زهر را نوشيده و آماده باش داده بود كه: « كمربندها را محكم ببنديد ، هيچ چيزتغيير نكرده است .» براي بچه ها فقط يك راه حل وجود داشت و در ميان آنها فقط يك فكر حاكم بود ؛ جنگيدن و استقامت كردن تا سر حد شهادت و كوبيدن سر خصم به سنگ. يك نفر پيدا نمي شد كه بر متن اين دستور حاشيه بزند و در دل خود به تسويه با جنگ و جبهه يا اسارت بينديشد .اين جا بيشتر معني پيدا مي كند آن معنايي كه بچه ها در فرم اعزام نيرو القا ميكردند ، اين كه در پاسخ پرسش مدت مأموريت مي نوشتند « تا انقلاب مهدي » ، « تا شهادت » . آنان جداً تسويه حساب را عملي قبيح مي دانستند و عار داشتند دنبال آن بروند و وقتي تسويه مي گرفتند شرمنده مي شدند . بنا به همين اصل ، روي در اتاق پرسنلي در يكي از مقرها نوشته بودند : « تسويه ، شعار امپرياليسم. »
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir