شعار الله اكبر

نوع اصطلاح :
عنوان :
شعار الله اكبر
-------------------
جايي كه دشمن امان همه را مي بريد و موقعيت تحمل ناپذيري را در خط براي بجه ها به وجود مي آورد ، گاه همۀ گردان ها و هر سي نفر با هم شروع مي كردند به سر دادن شعار الله اكبر و به خودشان و به هر كس در هر كجا كه طنين تكبيرشان را مي شنيد جان و جلا مي دادند ، آن جا كه نيروهاي داخل كانال در نقطۀ آغاز حمله زمين گير شده بودند و از لهيب آتش و تير و تركشي كه از پس وپيش وبالا و پايين مي باريد نمي توانستند سربلند كنند و پيكر پاك شهدا و جسم بي جان مجروحان به خاك و خون خفته زخمشان را نمك سود مي كرد ، چند نفر در يك لحظه از جا كنده مي شدند و راه كار را با هجومي و بانك الله اكبري براي ديگران باز مي كردند .اين تكبير در مواقعي از سر شوق و به شكرانۀ فتح و ظفر بود ؛ چنان كه وقتي مهمات تمام مي شد و تانك هاي دشمن به سرعت در حال پيشروي بودند ويك نفر با آخرين گلوله ها ي آر . پي . جي . در حالي كه چشم همه به دست او بود بر مي خاست وتانكي را از حركت باز مي داشت ، بي اختيار به هوا مي پريد و الله اكبر مي گفت . بعضي ها از خود بي خود مي شدند و پيراهن كارشان را درمي آوردند وبدين وسيله در جمع ايجاد روحيه مي كردند و خود در رشادت و جنگ جويي سنگ تمام مي گذاشتند .
ذكر« الله اكبر» در عبور از سه راه و چهار راه هاي مرگ يا شهادت نيز رواج خاصي داشت .
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir