مسكن سنگر

نوع اصطلاح :
عنوان :
مسكن سنگر
برادري بود دانشجوي رشتۀ پرستاري، در ميدان كانال، وظيفۀ نگه داري از همۀ مجروحان با او بود. غير از پانسمان كردن و شست و شوي زخم از انجام ندادن بقيۀ امور به خاطر نداشتن وسيله هميشه شرمنده بود. از حواشي و متن چفيه و لباس و تن پوش شهدا و مجروحان باند درست مي كرد. وقتي بچه ها از او قرص و كپسول مي خواستند و چيزي در كوله نداشت به عواملي رواني رو مي آورد. به اين صورت كه سنگ ريزه هايي را كه پيشاپيش تدارك ديده بود به جاي قرص واليوم در چشم به هم زدني در دهان زخمي ها مي گذاشت و يك ليوان آب هم رويش به خوردشان مي داد. قرص هاي نعنايي را كه از سنگر عراقي ها پيدا كرده بود نصف مي كرد وبه جاي استامينوفن به خورد ما مي داد و در پاسخ سؤال نيمه هوشيارانۀ بعضي كه از چند وچون اين قرص ها مي پرسيدند مي گفت آسپرين بچه است براي اين كه بچه هاي خردسال بدقلقي نكنند آن ها را خوش بو مي كنند و ادامه مي داد:" خارجي هستند ديگر، براي هر چيزي راه حلي دارند!"
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir